Nová pracovní příležitost 28. 3. 2024

Mladá dynamická firma působící v oblasti čerpací a filtrační techniky hledá nového kolegu na pozici: OBCHODNÍK

Nabízíme:           práci v úspěšné firmě

                            být součástí mladého kolektivu

                            práci v dobrém kolektivu a příjemném prostředí

                            nadstandardní platové podmínky

                            firemní benefity

Požadujeme:     časovou flexibilitu

                            týmového ducha

                            ochotu se učit

                            komunikativnost a technické myšlení

                            řidičský průkaz sk. B

Místo práce:       Ledeč nad Sázavou

Kontakt:              envicomp@envicomp.cz nebo telefonicky 569 729 610

Nový lis 50T 20. 3. 2024

Ruku v ruce se zlepšováním kvality a rychlosti servisů, které jsou pro nás klíčové vzhledem ke spokojenosti zákazníků, vybavujeme dílnu novým 50T lisem.

Gorman Rupp 22. 2. 2024

Po téměř půlročním "namlouvání" jsme se oficiálně stali distributory americké společnosti Gorman-Rupp. https://www.grpumps.eu

Znatelně jsme tímto krokem rozšířili portfolio samonasávacích odstředivých čerpadel (20-3000m3/hod a výtlaku až 150m) a interních zubových čerpadel.

V nejbližších dnech náš tým čeká intenzivní školení přímo v evropské centrále Gorman-Rupp v Belgii.

Mytí dílů 22. 1. 2024

Pro větší uživatelský komfort ve vztahu k opravám a následnému vrácení čerpadel zákazníkovi jsme se rozhodli a zároveň i zrealizovali nákup mycího stolu. Myslíme si, že tato služba přispěje ke spokojenosti zákazníků a budou se na nás častěji obracet ohledně servisů, které leckde probíhají neodborně.

 

 

Prodej nových brandů 1. 9. 2023

Přísloví "Komu se nelení, tomu se zelení" je asi fakt pravdivé. Po zasmluvnění zastoupení s dodavatelem zubových čerpadel Ultra Pompe a jedním z největších globálních hráčů na poli čerpadel firmou Grundfos se nám hodně rozšířilo portfólio dodávaných čerpadel a tím pádem jsme schopni pružněji reakovat na požadavky zákazníků i s ohledem na to, že stále méně od nás nesliší slůvka "nemáme" nebo "není v našem portfóliu". V nedávnné době jsme např. realizovali dodávku pěti zubových čerpadel firmy Ultra Pompe a nebo jsme vyhráli výběrové řízení pro dodávkku dávkovacích a odstředivých čerpadel Grundfos do jedné významné petrochemické firmy v ČR.

Upřímně....... toto je ten správný motor, který nás vždy nakopne k nový výzvám.

Nová fasáda 23. 8. 2023

Již bylo načase "omladit" i naši omítku a jelikož žijeme v 21. století tak jsme trochu kreativity vnesli i do designu.

MSV Brno 2023 18. 7. 2023

Opět se nám blíží termín Mezinárodního strojírenského veletrhu a my u toho nemůžeme chybět. Přijďte nás proto navštívit ve dnech 10-13.10.2023 do haly E.

Nové vzduchomemránové čerpadlo Valor 18. 5. 2023

Po půl roce příprav, strohých informací a očekávání byl dán do prodeje nový model vzduchomembránových čerpadel řady VALOR. Versamatic takto rozšířil portfólio svých plastových 1" čerpadel o model s vyšším průtokem, nižší spotřebou vzduchu a možností použití tlakového vzduch až 8,5bar. Konstrukčně se jedná o úplně nové čerpadlo, které do budoucna úplně nahradí současně používaný model E1.

Můžeme se těšit na materiálové provedení PP, PVDF a konduktivní PP.

Za nás yes

Čerpadla Grundfos 2. 3. 2023

Nabízené portfólio čerpadel rozšíří i přední světový výrobce čerpadel Grundfos. Tímto se stáváme jedním z distributorů, kteří dosáhnou na poměrně zajímavé ceny s přístupem k veškeré dokumentaci a technické pomoci.

Hurá do objednávání  winkwink

Kalová čerpadla 24. 2. 2023

Neleníme a opět tu máme jednu z novinek v sortimentu. Zastupujeme předního výrobce kalových čerpadel. 

Ultra pompe 19. 1. 2023

Rozšiřujeme náš sortiment o specialistu na zubová čerpadla. Brzy přibude v produktovém portfóliu více informací. 

Přání k Vánocům 23. 12. 2022

Celý náš tým přeje všem zakazníkům pohodu během Vánočních svátků a načerpání pozitivní energie do roku 2023.devilyes 

Upgrade odstředivých čerpadel CN MAG M 8. 12. 2022

M Pumps představil svou novou, vylepšenou řadu odstředivých čerpadel CN MAG-M API 685. Díky novému designu magnetické spojky a inovativní konstrukci spirálového difuzoru, který jako první na světě představil tento hydraulický typ v čerpadle s magnetickým pohonem, s touto novou řadou čerpadel M Pumps opět zvyšuje limit použití čerpadel s magnetickou spojkou.
Nová řada čerpadel se skládá z 20 základních různých velikostí, s oběžnými koly od 13" do 25", instalovaným výkonem od 75 do 500 kW, rychlostí otáčení až 3500 ot./min. a je schopna dosáhnout úrovně výkonu dříve možné pouze u vícestupňových čerpadel. Možnost dosáhnout téměř nekonečné výkonové křivky změnou konstrukce difuzoru spolu s vertikálním snížením radiálního tahu činí z těchto čerpadel nejlepší volbu pro širokou škálu aplikací. Magnetický systém pohonu zajišťuje dokonalé hermetické utěsnění, takže proces je  extrémně bezpečný a nákladově efektivní.

Mezinárodní strojírenský veletrh 13. 10. 2022

Opět po dvou letech jsme se účastnili MSV. Pocity po čtyřech dnech strávených v pavilonu E jsou vesměs pozitivní. Zájem o vystavené produkty byl poměrně velký a dva dny jsme se opravdu nezastavili. Hlavními expozičními výrobky byla vzduchomembránová čerpadla od firmy Versamatic a dávkovací čerpadla včetně ukázky dávkování od firmy Emec. Prvně jsme vystavovali i zařízení pro úpravu vody pomocí chlordioxidu (pracovně nazvaný Lotus) a sestavu pro úpravu vody v chladících věžích.

Míchadla PRODOMIX 15. 9. 2022

Neleníme a rozšiřujeme portfólio námi dodávaných produktů o míchadla italské firmy Prodomix. Jde o tradiční firmu s dynamickým vývojem a zajímavým portfóliem míchadel. Preciznost se projevuje již od samého začátku při poptávkovém/nabídkovém řízení až po výrobní proces a dodání.

odkazy související s dodávkami míchadel a celých míchacích systémů:

https://www.envicomp.cz/page/?id=42

https://www.prodomix.com/

Řízená vzduchomembránová čerpadla 26. 8. 2022

o řízení vzduchomembránových čerpadel pomocí 5/3 ventilů jsme ve firmě často a dlouze hovořili. Vzhledem k potřebám trhu jsme se rozhodli povýšit dávkování či přečerpávání pomocí čerpadel Versamatic o jeden level výše.

Nyní máme vyvynuty systémy řízení pro čerpadla řady E6, E5, E1, E4, E2 a E3. Čerpadla lze řídit buď z nadřazeného systému a nebo rostřednictvím námi dodaného řízení s LCD displejem a funkcionalitami šitými na míru potřebám dávkování.

Komponenty, které jsme použili k osazení čerpadla jsou od firmy Festo.

Díky univerzálnosti řízení můžeme čerpadla provozovat např. v níže uvedených režimech:  

- konstantní dávkování (přesná dávka za jednotku času)

- batch / dávka v závislosti na nastaveném čase

- dávková na základě počtu příchozích pulzů

- dávkování na základě týdenního časovače

Cenová rošáda 14. 4. 2022

Poměrně dlouhou dobu jsme žili v cenově stabilním a předvídatelném prostředí, kdy se daly investice a strategické nákupy dobře odhadovat. Bohužel tato doba je asi na delší dobu v nedohlednu a prodejci včetně nákupčích budou mít trošku zamotanou hlavu. Zdražování se samozřejmě nevyhýbá ani odvětví čerpací techniky a i my dostáváme signály od výrobců o plíživě se zvedajících cenách. První, kdo cenově zareagoval byla firma Versamatic (výrobce vzduchomembránových čerpadel), který se snaží eliminovat vliv čínských a thaivanských dodávek a přesouvá část výroby zpět do USA. V pořadí druhá společnost oznámivší cenové zdražování nad rámec běžného ročního zdražení byla firma Emec (výrobce a dodavatel dávkovacích čerpadel a veškeré měřící techniky související s dávkováním). Jako poslední z hlavního portfólia dodavatelů zareagovala firma M Pumps (dodavatel odstředivých a objemových čerpadel). Samozřejmě u všech byla hlavním faktorem cena vstupních surovin spojená s cenou energií a dopravy. Bojím se však, že cenovým korekcím není konec.

Vysokotlaká čerpadla Versamatic 28. 1. 2022

Opět jsme ve "hře" s vysokotlakými čerpadly. Po dvou letech, kdy byl ze sortimentu vyřazen jediný model 2" vysokotlakého čerpadla, jsme zpět s moderní verzí a dvěmi výkonovými řadami. Nabídka byla oproti minule rozšířena i o hliníkovou verzi (samozřejmě také v ATEX provedení). 

více informací o čerpadle 1" naleznete zde  a o čerpadle 2" zde.

Školení 7. 10. 2021

V rozmezí dnů 7 a 8 října proběhla akce, kde jsme své nynější i budoucí zákazníky seznámili se sortimentem námi prodávaných produktů, horkými novinkami  jednotlivých výrobců a servisními možnostmi jednotlivých skupin čerpadel.

Katalog Versamatic 10. 9. 2021

Byl vydán nový katalog vzduchomembránových čerpadel Versamatic a tak bychom se rádi o něj s Vámi podělili.

katalog

O-kroužky Versamatic 4. 8. 2021

Letošní model čerpadla E5 ve verzi D byl z prvopočátku vybaven těsnícími V kroužky okolo sedla a koše na sacím a výtlačném potrubí. Pandemická krize učinila přítrž této inovaci a Versamatic se opět vrací ke klasickým zapouzdřeným o-kroužkům z PTFE.

Předešlé značení 720.V013.600 je tedy nahrazeno 560.020.610.

O-kroužky ve výrobcích Emec 22. 7. 2021

Jak je dobrým zvykem firmy Emec, neustále přichází s inovativními myšlenkami. Jednou takovou je barevné odlišení o-kroužků v čerpadlech. Po této změně si již snad nikdo nesplete těsnící materiály. Hlavy čerpadel již na sobě od prosince loňského roku nosí vygravírovanou materiálovou značku spolu s QR kódem.

 

Max 5 4. 6. 2021

Rozšířením sortimentu o kontroler (regulátor) Centurio, který umí pracovat najednou až s šesti měřenými veličinami, ztratil smysl mít dále sortimentu regulátor, který zvládá max. 5 měřených veličin. Tyto jsou navíc dopředu dány a nelze je měnit jako u Centuria.

Sbohem MAX 5 smiley!!!  

Nové flapové čerpadlo 7. 5. 2021

Vloni jsme se smutkem sledovali vyřazení jediného modelu flapového čerpadla (oproti běžným modelům má místo běžných klapek stávajících se z koule a sedla jen kyvné klapky) ze sortimentu Versa-Maticu. K dnešnímu dni však s radostí sledujeme představení nového modelu flepového čerpadla s vyššími průchozími hodnotami nečistot oproti předchozí verzi.

Plagiáty 15. 4. 2021

Stále více se setkáváme s distribucí neoriginálních dílů pro vzduchomembránová čerpadla Versamatic. Mnohdy ne úplně zdařilé plagiáty sice přináší pro objednatele jednorázovou úsporu finančních prostředků, ale následné opravy a časy odstávek tento jednorázový benefit ruší. Díly jsou nakupovány v Nizozemí a distribuovány neseriózními firmami v tuzemsku (jejich heslem je "pro dosažení zisku uděláme vše"). Značení dílů je podobné jako u Versamaticu jen s tím rozdílem, že je před běžným značením písmeno T. Jako příklad uvádíme díly z čerpadla, které zákazník nakoupil v dobré víře, že ušetří, ale jak je vidět, degradace materiálů je po 3 měsíčním provozu značná a oprava si vyžádala několikanásobně vyšší náklady.

Tlumiče hluku u vzduchomembránových čerpadel 5. 4. 2021

S účinností od začátku dubna se mění vzhled všech plastových tlumičů hluku u vzduchomembránových čerpadel Versamatic. Změna nepřináší zádné technické vylepšení, jen jde o jednodušší systém v rámci dodavatelského řetězce skupiny Warren Rupp.

VTM-3 bude nahrazen 530.024.000

VTM-4 bude nahrazen 530.025.000

VTM-6 bude nahrazen 530.026.000

VTM-8 bude nahrazen 530.027.000

Peristaltická čerpadla pro bazénářství 26. 3. 2021

Emec nadále pokračuje ve snaze rozšířit své portfólio výrobků a proto přišel na trh s novým regulátorem osazeným peristaltickými čerpadly který je vhodný pro bazénářství.

Změny v OBL 11. 3. 2021

S platností od 1.4.2021 výrobce dávkovacích čerpadel OBL vyřazuje ze svého sortimentu čerpadla XLB v provedení PP ( hlava a ventily v PP, sedlo a příruba v PVC, kuličky z Pyrexu). Ostatní materiálová provedení stále zůstávají v sortimentu. 

Prodloužení chodu nasucho u odstředivých čerpadel 2. 2. 2021

Výrobce odstředivých a objemových čerpadel M Pumps vyvinul nové materiálové složení rotačních částí, které prodlužují možný chod nasucho. Prodloužení času lze definovat z řádu jednotek či desítek sekund až do řádů minut. Nové materiálové složení sice ovlivní cenu čerpadla, ale při nenadálých situacích v provozu je příplatek za lepší vystrojení většinou zanedbatelný v porovnání s cenou čerpadla. 

Předfiltr 21. 1. 2021

Pro omezení poškození a zničení mechanických zařízení na trase filtrované kapaliny, přišlo Corode s novým předfiltrem, který odstraňuje hrubé nečistoty. Zařízení je vyrobeno z PP s teplotní odolností do 80°C a s vyjímatelným košíkem, který se dá ještě osadit záchytným pytlem ke snížení průchodné velikosti částic. 

více informací naleznete na https://www.envicomp.cz/predfiltr  

Změny u čerpadel Versamatic E5 18. 1. 2021

Inovace a vývoj přináší uživatelům vždy nějaký prospěch spojený s vylepšenými vlastnostmi čerpadel, snadnější montáží, příjemnějším uživatelským prostředím či celkovým vzdledem čerpadla. Jedna z těchto změn se týká plastových (v provedení PP nebo PVDF) 1/2" čerpadel. 

Zařazení výrobků Emec 1. 1. 2021

V souladu s nařízením Evropské unie o likvidaci elektrických a elektronických zařízení (WEEE) bude stříbrný štítek umístěný na všech čerpadlech, mixérech, regulátorech, dávkovacích sestavách a chlórdioxidových generátorech obsahovat symbol označující oddělený sběr těchto produktů v případě likvidace.

Podrobnější informace o metodách likvidace dle nařízení 2012/19 naleznete též v dokumentaci každého produktu.

Novinky z Emecu 13. 11. 2020

Webové rozhraní ERMES dostalo nový facelift a stalo se uživatelsky příjemnějím, jednoduším, modernějším a přehlednějším. Co je to vlastně ERMES? Jedná so e online platformu pro vzdálenou správu řídících a dávkovacích systémů díky níž můžete sledovat či řídit Váš systém z pohodlí kanceláře nebo domova.

Vyzkoušet si vše můžete na www.emecpumps.com/en/services/ermes

Další novinkou je inovace sondy zákalu, která díky novému 12VDC napájení více účinější a bezpečnější. 

Náhradní díly odstředivých čerpadel 2. 11. 2020

Časté dotazy, jaké náhradní díly jsou k dostání či dispozici k plastovým odstředivým čerpadlům, nás dovedla k myšlence uspořádat a prezentovat soubor náhradních dílů tak, jak je možné je koupit od výrobce. Ve svých skladech se snažíme mít k dispozici co nejširší sortiment těchto dílů vzhledem k reakčním dobám a možnosti zákazníků okamžitě řešit problém, který může zásadním způsobem ovlivnit výrobu.

Odkaz na pdf soubor náhradních dílů plastových odstředivých čerpadel řady CMMAG P se otevře po kliknutí na nadpis článku.

Informace z OBL 14. 10. 2020

Dávkovací čerpadla OBL jsou stálicí v našem prodejním sortimentu již řadu let. Optimalizace výrobních procesů spolu s prodejností jednotlivých modelů má za následek odstranění dvou modelů dávkovacích čerpadel ze sortimentu a to s platností od 1.1.2021. Jedná se o plunžrová čerpadla řady RH a membránová čerpadla řady XLA. Náhradní díly by však stále měly být k dostání.  

Úpravy vzduchového rozvodu 12. 10. 2020

Versa Matic se snaží stále inovovat a proto od roku 2021 budou na jednopalcových modelech s hliníkovým středem známých pod označením E1 instalovány nové rozvody vzduchu. Jde převážně o vzhledovou změnu, která byla dána změnou technologického procesu výroby. Versa Matic přechází z technologie lití do písku na kontinuální lití. Další změnou ve vzduchovém rozvodu je materiál destičky který nyní bude z materiálu AISI 303 oproti stávající keramice. Obrázky nového rozvodu a destičky viz. níže.

Dávkovací sestava pro KTL 5. 10. 2020

Úspěšně jsme prošli tendrem na dodávku dávkovacích čerpadel včetně, řídíchích jednotek a data loggerů pro slovenského zákazníka na nově budované KTL lince. V celém procesu povrchových úprav bude docházet na jednotlivých stupních k měření pH nebo vodivosti. Údaje z pH a vodivostních sond jsou zpracovávány v regulátorech se vzdálenou správou (WIFI) prostřednictvím nichž budou řízena dávkovací čerpadla. Snímáme i spotřeby hladin jednotlivých chemikálií, které jsou zaznamemány v dala loggrech. Díky objednané konfiguraci regulátorů s WIFI je permanentně zajištěn přístup k veškerým datům s možností nastavování rozsahu pH a vodivosti (a tudíž i dávkování) přes web ERMES více na http://www.emecpumps.com/en/services/ermes . Zařízení je dodáno na klíč včetně montáže a zprovoznění.  

Prisma v mobilní aplikaci 21. 9. 2020

Dávkovací čerpadlo PRISMA s krokovým motorem na Vašem mobilním telefonu v aplikaci vyvinutou firmou EMEC

Otop čerpadla 24. 8. 2020

Odstředivá čerpadla lze dodávat i přímo s úpravou pro otápění. Tato alternativa se nabízí pro média, která si za každých okolností musí zachovávat svou teplotu. Otápět se dá buď jen hlava čerpadla, tělo nebo kombinace obou a to buď parou nebo horkou vodou.

 

Nové barvy odstředivých čerpadel 16. 7. 2020

Odstředivá plastová čerpadla firmy M-Pumps se oblékla do nového hávu. Místo tradiční světle modré barvy krytu čerpadla se nyní bude dodávat v černé.

 • čerpadla polypropylénová budou mít hlavu a veškeré smáčené části šedivé a tělo černé
 • čerpadla z PVDF budou celá černá

Řídící jednotka "Centurio TOWER" a "Centurio PRO" 10. 1. 2020

Zcela nové, s moderním designem, barevným displejem, možností vzdálené správy a multiparametrové, to jsou řídící jednotky od firmy EMEC pod názvem "Centurio". 

 • možnost měření až šesti veličin najednou
 • digitální i proporcionální výstupy
 • výstup laserového snímání SLL
 • alarmový výstup
 • možnost časování
 • vstup dvou vodoměrů
 • sledování hladin
 • ETHERNET/USB/MODBUS již v základní verzi
 • možnost GSM nebo WIFI
 • úložiště načtených dat

Versa Matic E40 21. 3. 2019

Versa Matic rozšířil nabídku vzduchomembránových čerpadel o model E40

Čerpadlo s krokovým motorem 6. 2. 2019

  PRISMA : čerpadlo s krokovým motorem = přesné dávkování

 • barevný dispej zobrazující již na dálku stav čerpadla : zelená (čerpadlo dávkuje), bílá (stand-by), žlutá (varování), červená (alarm)
 • elektronicky řízené nastavení zdvihu membrány
 • slown mode pro čerpání viskózních médií
 • PTFE membrána
 • manuální odvzdušnění hlavy
 • převodový poměr 1:4800
 • Modbus
 • Bluetooth
 • pracovní režimy : konstantní dávkování, PPM, dávka (batch), mA, Volty, pulzy, týdenní časovač
 • výkon až do 80 l/hod

Chlórdioxidové generátory 14. 9. 2018

Firma Emec přišla v tomto roce s novinkou v nabídce. Jsou jím stále populárnější chlórdioxidové generátory.

 • stop legionele
 • výroba až 4kg chlórdixidu/hodinu
 • dodání jako monoblok
 • snadné a intuitivní ovládání

Dávkovací čerpadla EMEC řady AMS PLUS a K PLUS 13. 3. 2013

Dávkovací čerpadla EMEC řady AMS PLUS a K PLUS:

 • konstantní dávkování
 • proporcionální dávkování řízené vnějším digitálním signálem ( dělení pulsů 1/10; 10/100; 100/1000 a násobení pulsů 1/10)
 • proporcionální dávkování řízené proudovým signálem 0-20 mA nebo 4-20 mA.