Nové flapové čerpadlo 7. 5. 2021

Vloni jsme se smutkem sledovali vyřazení jediného modelu flapového čerpadla (oproti běžným modelům má místo běžných klapek stávajících se z koule a sedla jen kyvné klapky) ze sortimentu Versa-Maticu. K dnešnímu dni však s radostí sledujeme představení nového modelu flepového čerpadla s vyššími průchozími hodnotami nečistot oproti předchozí verzi.

Plagiáty 15. 4. 2021

Stále více se setkáváme s distribucí neoriginálních dílů pro vzduchomembránová čerpadla Versamatic. Mnohdy ne úplně zdařilé plagiáty sice přináší pro objednatele jednorázovou úsporu finančních prostředků, ale následné opravy a časy odstávek tento jednorázový benefit ruší. Díly jsou nakupovány v Nizozemí a distribuovány neseriózními firmami v tuzemsku (jejich heslem je "pro dosažení zisku uděláme vše"). Značení dílů je podobné jako u Versamaticu jen s tím rozdílem, že je před běžným značením písmeno T. Jako příklad uvádíme díly z čerpadla, které zákazník nakoupil v dobré víře, že ušetří, ale jak je vidět, degradace materiálů je po 3 měsíčním provozu značná a oprava si vyžádala několikanásobně vyšší náklady.

Tlumiče hluku u vzduchomembránových čerpadel 5. 4. 2021

S účinností od začátku dubna se mění vzhled všech plastových tlumičů hluku u vzduchomembránových čerpadel Versamatic. Změna nepřináší zádné technické vylepšení, jen jde o jednodušší systém v rámci dodavatelského řetězce skupiny Warren Rupp.

VTM-3 bude nahrazen 530.024.000

VTM-4 bude nahrazen 530.025.000

VTM-6 bude nahrazen 530.026.000

VTM-8 bude nahrazen 530.027.000

Peristaltická čerpadla pro bazénářství 26. 3. 2021

Emec nadále pokračuje ve snaze rozšířit své portfólio výrobků a proto přišel na trh s novým regulátorem osazeným peristaltickými čerpadly který je vhodný pro bazénářství.

Změny v OBL 11. 3. 2021

S platností od 1.4.2021 výrobce dávkovacích čerpadel OBL vyřazuje ze svého sortimentu čerpadla XLB v provedení PP ( hlava a ventily v PP, sedlo a příruba v PVC, kuličky z Pyrexu). Ostatní materiálová provedení stále zůstávají v sortimentu. 

Prodloužení chodu nasucho u odstředivých čerpadel 2. 2. 2021

Výrobce odstředivých a objemových čerpadel M Pumps vyvinul nové materiálové složení rotačních částí, které prodlužují možný chod nasucho. Prodloužení času lze definovat z řádu jednotek či desítek sekund až do řádů minut. Nové materiálové složení sice ovlivní cenu čerpadla, ale při nenadálých situacích v provozu je příplatek za lepší vystrojení většinou zanedbatelný v porovnání s cenou čerpadla. 

Předfiltr 21. 1. 2021

Pro omezení poškození a zničení mechanických zařízení na trase filtrované kapaliny, přišlo Corode s novým předfiltrem, který odstraňuje hrubé nečistoty. Zařízení je vyrobeno z PP s teplotní odolností do 80°C a s vyjímatelným košíkem, který se dá ještě osadit záchytným pytlem ke snížení průchodné velikosti částic. 

více informací naleznete na https://www.envicomp.cz/predfiltr  

Změny u čerpadel Versamatic E5 18. 1. 2021

Inovace a vývoj přináší uživatelům vždy nějaký prospěch spojený s vylepšenými vlastnostmi čerpadel, snadnější montáží, příjemnějším uživatelským prostředím či celkovým vzdledem čerpadla. Jedna z těchto změn se týká plastových (v provedení PP nebo PVDF) 1/2" čerpadel. 

Zařazení výrobků Emec 1. 1. 2021

V souladu s nařízením Evropské unie o likvidaci elektrických a elektronických zařízení (WEEE) bude stříbrný štítek umístěný na všech čerpadlech, mixérech, regulátorech, dávkovacích sestavách a chlórdioxidových generátorech obsahovat symbol označující oddělený sběr těchto produktů v případě likvidace.

Podrobnější informace o metodách likvidace dle nařízení 2012/19 naleznete též v dokumentaci každého produktu.

Novinky z Emecu 13. 11. 2020

Webové rozhraní ERMES dostalo nový facelift a stalo se uživatelsky příjemnějím, jednoduším, modernějším a přehlednějším. Co je to vlastně ERMES? Jedná so e online platformu pro vzdálenou správu řídících a dávkovacích systémů díky níž můžete sledovat či řídit Váš systém z pohodlí kanceláře nebo domova.

Vyzkoušet si vše můžete na www.emecpumps.com/en/services/ermes

Další novinkou je inovace sondy zákalu, která díky novému 12VDC napájení více účinější a bezpečnější. 

Náhradní díly odstředivých čerpadel 2. 11. 2020

Časté dotazy, jaké náhradní díly jsou k dostání či dispozici k plastovým odstředivým čerpadlům, nás dovedla k myšlence uspořádat a prezentovat soubor náhradních dílů tak, jak je možné je koupit od výrobce. Ve svých skladech se snažíme mít k dispozici co nejširší sortiment těchto dílů vzhledem k reakčním dobám a možnosti zákazníků okamžitě řešit problém, který může zásadním způsobem ovlivnit výrobu.

Odkaz na pdf soubor náhradních dílů plastových odstředivých čerpadel řady CMMAG P se otevře po kliknutí na nadpis článku.

Informace z OBL 14. 10. 2020

Dávkovací čerpadla OBL jsou stálicí v našem prodejním sortimentu již řadu let. Optimalizace výrobních procesů spolu s prodejností jednotlivých modelů má za následek odstranění dvou modelů dávkovacích čerpadel ze sortimentu a to s platností od 1.1.2021. Jedná se o plunžrová čerpadla řady RH a membránová čerpadla řady XLA. Náhradní díly by však stále měly být k dostání.  

Úpravy vzduchového rozvodu 12. 10. 2020

Versa Matic se snaží stále inovovat a proto od roku 2021 budou na jednopalcových modelech s hliníkovým středem známých pod označením E1 instalovány nové rozvody vzduchu. Jde převážně o vzhledovou změnu, která byla dána změnou technologického procesu výroby. Versa Matic přechází z technologie lití do písku na kontinuální lití. Další změnou ve vzduchovém rozvodu je materiál destičky který nyní bude z materiálu AISI 303 oproti stávající keramice. Obrázky nového rozvodu a destičky viz. níže.

Dávkovací sestava pro KTL 5. 10. 2020

Úspěšně jsme prošli tendrem na dodávku dávkovacích čerpadel včetně, řídíchích jednotek a data loggerů pro slovenského zákazníka na nově budované KTL lince. V celém procesu povrchových úprav bude docházet na jednotlivých stupních k měření pH nebo vodivosti. Údaje z pH a vodivostních sond jsou zpracovávány v regulátorech se vzdálenou správou (WIFI) prostřednictvím nichž budou řízena dávkovací čerpadla. Snímáme i spotřeby hladin jednotlivých chemikálií, které jsou zaznamemány v dala loggrech. Díky objednané konfiguraci regulátorů s WIFI je permanentně zajištěn přístup k veškerým datům s možností nastavování rozsahu pH a vodivosti (a tudíž i dávkování) přes web ERMES více na http://www.emecpumps.com/en/services/ermes . Zařízení je dodáno na klíč včetně montáže a zprovoznění.  

Prisma v mobilní aplikaci 21. 9. 2020

Dávkovací čerpadlo PRISMA s krokovým motorem na Vašem mobilním telefonu v aplikaci vyvinutou firmou EMEC

Otop čerpadla 24. 8. 2020

Odstředivá čerpadla lze dodávat i přímo s úpravou pro otápění. Tato alternativa se nabízí pro média, která si za každých okolností musí zachovávat svou teplotu. Otápět se dá buď jen hlava čerpadla, tělo nebo kombinace obou a to buď parou nebo horkou vodou.

 

Nové barvy odstředivých čerpadel 16. 7. 2020

Odstředivá plastová čerpadla firmy M-Pumps se oblékla do nového hávu. Místo tradiční světle modré barvy krytu čerpadla se nyní bude dodávat v černé.

 • čerpadla polypropylénová budou mít hlavu a veškeré smáčené části šedivé a tělo černé
 • čerpadla z PVDF budou celá černá

Řídící jednotka "Centurio TOWER" a "Centurio PRO" 10. 1. 2020

Zcela nové, s moderním designem, barevným displejem, možností vzdálené správy a multiparametrové, to jsou řídící jednotky od firmy EMEC pod názvem "Centurio". 

 • možnost měření až šesti veličin najednou
 • digitální i proporcionální výstupy
 • výstup laserového snímání SLL
 • alarmový výstup
 • možnost časování
 • vstup dvou vodoměrů
 • sledování hladin
 • ETHERNET/USB/MODBUS již v základní verzi
 • možnost GSM nebo WIFI
 • úložiště načtených dat

Versa Matic E40 21. 3. 2019

Versa Matic rozšířil nabídku vzduchomembránových čerpadel o model E40

Čerpadlo s krokovým motorem 6. 2. 2019

  PRISMA : čerpadlo s krokovým motorem = přesné dávkování

 • barevný dispej zobrazující již na dálku stav čerpadla : zelená (čerpadlo dávkuje), bílá (stand-by), žlutá (varování), červená (alarm)
 • elektronicky řízené nastavení zdvihu membrány
 • slown mode pro čerpání viskózních médií
 • PTFE membrána
 • manuální odvzdušnění hlavy
 • převodový poměr 1:4800
 • Modbus
 • Bluetooth
 • pracovní režimy : konstantní dávkování, PPM, dávka (batch), mA, Volty, pulzy, týdenní časovač
 • výkon až do 80 l/hod

Chlórdioxidové generátory 14. 9. 2018

Firma Emec přišla v tomto roce s novinkou v nabídce. Jsou jím stále populárnější chlórdioxidové generátory.

 • stop legionele
 • výroba až 4kg chlórdixidu/hodinu
 • dodání jako monoblok
 • snadné a intuitivní ovládání

Dávkovací čerpadla EMEC řady AMS PLUS a K PLUS 13. 3. 2013

Dávkovací čerpadla EMEC řady AMS PLUS a K PLUS:

 • konstantní dávkování
 • proporcionální dávkování řízené vnějším digitálním signálem ( dělení pulsů 1/10; 10/100; 100/1000 a násobení pulsů 1/10)
 • proporcionální dávkování řízené proudovým signálem 0-20 mA nebo 4-20 mA.